Meryl Streep kolekce

Meryl Streep kolekce

Obsahuje:
SMRT JÍ SLUŠÍ (Death Becomes Her)
VZPOMÍNKY NA AFRIKU (Out Of Africa)
MAMMA MIA! (Mamma Mia! The Movie)

SMRT JÍ SLUŠÍ

Death Becomes Her
Žánr: Fantastické / Komedie
Země: USA, Rok výroby: 1992
Délka: 99 minut
Zvuk: Dolby Digital 2.0 (Česky, anglicky, francouzsky, italsky, německy, španělsky) Mono 1.0 (Polsky)
Titulky: anglické, francouzské, portugalské, dánské, finské, švédské, norské, německé, holandské


Pro krásu se musí trpět! Meryl Streep a Goldie Hawn hrají spolu s Brucem Willisem v bláznivé komedii Roberta Zemeckise o hamižnosti, kráse, sexu, nesmrtelnosti, životě ... a SMRTI Tak nejprve je tu herečka Madeline Ashtonová (Meryl Streep), která má pomalu víc vrásek než rolí. Dále její bývalá přítelkyně Helen Sharpová (Goldie Hawn). Madelina ji připravila o snoubence a ona následkem toho ztloustla na dvojnásobek své váhy. Potom je tu Madelinin manžel Ernest (Bruce Willis), uznávaný plastický chirurg, který se celé noci opíjí a proklíná den, kdy poznal svou nynější manželku. A pak se objeví krásná čarodějka (Isabella Rossellini), která navždy změní jejich život a SMRT. SMRT JÍ SLUŠÍ je komedie plná ohromujících triků a černého humoru.


VZPOMÍNKY NA AFRIKU

Out Of Africa
Žánr: Dramatické / Romantické
Země: USA, Rok výroby: 1985
Délka: 154 minut
Zvuk: Dolby Digital 5.1 (Česky, anglicky)
DTS 5.1 (Anglicky)

Scénář tohoto nesmírně úspěšného filmu VZPOMÍNKY NA AFRIKU, vznikl podle literárního díla dánské spisovatelky Karen Blixen. Ta přijela do Keni v roce 1914 se svým manželem, baronem Von Blixenem (Klaus Maria Brandauer) a prožila v AFRICE nejen trpké zklamání ale také chvíle velké lásky k lovci Denysi Finchi Hattonovi (Robert Redford). Karen (Meryl Streep) si černý kontinent upřímně zamilovala a ve svém díle složila AFRICE jedinečný hold.
Film VZPOMÍNKY NA AFRIKU získal 7 OSCARŮ, včetně OSCARA za Nejlepší film roku 1986 a Nejlepší režii . Sydney Pollack.
Žánr: Dramatické / Romantické
Země původu: USA
Rok výroby: 1985
Délka: 154 minut
Formát obrazu: 16:9
Zvuk: Dolby Digital 5.1 (česky, anglicky) DTS 5.1 (Anglicky)
Titulky: české, anglické, arabské, řecké, rumunské, turecké

MAMMA MIA!

Mamma Mia! The Movie
Žánr: Hudební / Komedie / Romantické
Země: UK/USA/Německo, Rok výroby: 2008
Délka: 104 minut
Zvuk: Dolby Digital 5.1 (Česky, anglicky, polsky)
Titulky: české, anglické, bulharské, polské, rumunskéIdylický řecký ostrov, holka na vdávání, jedna potrhlá matka, tři potenciální otcové a nesmrtelná ABBA. Jak se to rýmuje? Náramně. Divadelní muzikálovou show Mamma Mia! obsahující všechny zmíněné ingredience vidělo v osmi různých jazykových verzích přes 30 miliónů lidí. Jejich řady teď geometricky narostou, protože tvůrci původního muzikálu se „své dítě“ rozhodli pojmout jako celovečerní film. A aby Mamma Mia! na stříbrném plátně dostala punc mimořádnosti, obsadili do hlavních rolí Meryl Streep a Pierce Brosnana.
Mladičká Sophie (Amanda Seyfried) žije s mírně šílenou matkou Donnou (Meryl Streep) na řeckém ostrůvku Kalokairi, kde vedou lehce uvadající rodinný hotýlek. Ani s jednou není k vydržení, protože se Sophie bude záhy vdávat. Zatímco Donna si v téhle souvislosti dělá ryze praktické starosti, Sophie řeši jediný problém – kdo ji odvede k oltáři. Nalezený matčin deník totiž odhalil, že se Donna v době kriticky blízké Sophiinu početí spustila hned se třemi chlapci. Podnikavá dívka, která zdědila matčinu excentričnost, nelení a všechny tři na svatbu pozve. A oni (rozevlátý obchodník Sam – Pierce Brosnan, upjatý bankéř Harry – Colin Firth, svérázný dobrodruh Bill – Stellan Skarsgĺrd) přijedou. Do obřadu zbývá čtyřiadvacet hodin. Během nich bude nevěsta muset najít toho pravého. A protože Donna neměla o příjezdu tří připomínek hříchů mládí ani ponětí, bude na Kalokairi veselo i bez svatby.
Příběh křišťálově čistý jako voda v každé lepší řecké zátoce dějově posouvají dopředu písničky od ABBA neodolatelně nazpívané hvězdami filmu. Když Donna popisuje svou špatnou finanční situaci, zazní Money, Money, Money, ve chvíli, kdy narazí na bývalé milence, spustí Mamma Mia!, a tak je to od začátku do konce, žádný hit z produkce ABBA nezůstane ležet ladem.
Nápad na muzikál stojící a padající s písničkami skupiny ABBA se zrodil v hlavě producentky Judy Craymer. Té trvalo přes deset let, než získala souhlas s jejich využitím – podmínkou byl muzikál, který se skupinou nebude mít nic společného, „jen“ využije její songy. Získání povolení k natočení celovečerního filmu už bylo o poznání snazší, zvlášť když se muži z ABBA, Benny Andersson a Björn Ulvaeus stali jeho spoluproducenty. Další koproducent, slavný herec Tom Hanks, shrnuje důvody, proč by měl být film úspěšný. „Stejně jako já budete mít chuť po deseti minutách vstát a začít zpívat. Je to velmi nakažlivé.“

Movie library